01 فروردین 1397
سه شنبه, 16 اردیبهشت 1393 ساعت 09:56

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل:برای آزادی اندیشه و قلم محدودیتی وجود ندارد

امتیاز این گزینه
(3 آرا)

تعالی نیوز ـ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، آزادی اندیشه و قلم را بدون محدودیت خواند و گفت: همه افراد در این دو موهبت الهی آزادند مگر در مواردی که خلاف موازین الهی و مصالح جامعه باشد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشکده علمی ـ کاربردی خبر اردبیل، ناصر اسحاقی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، در مراسم تجلیل از مدرسان دانشکده خبر اردبیل، خاطر نشان کرد: در مباحث دینی و قانون اساسی ما محدودیتی در باره آزادی بیان و آزادی قلو اندیشه وجود ندارد ، همه افراد در این دو موهبت الهی آزادند مگر در مواردی که خلاف موازین الهی و مصالح جامعه باشد.

 

وی افزود: آزادی محدودیت بردار نیست ، همه آزادند که بنویسند و بیان کنند اما در این آزادی بیان نباید حرمت وآزادی دیگران دچار خدشه و آسیب شود و این مسئله ای است که در منشورهای جهانی و بین المللی نیز به آن تاکید شده است.

اسحاقی با اشاره به برخی افراط و تفریط ها در حوزه خبر گفت : ما خط قرمزی در باره نوشتن و ارایه اندیشه نداریم ، نویسندگان و خبرنگاران ما خود را جای خوانندگان بگذارند و آنچیزی را بنویسند که خود تحمل خواندن آن را داشته و از آن لذت برند.

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی با بیان اینکه پیامبران الهی هم معلم وهم پیام رسان بودند ، گفت: شغل خبرنگار به نوعی شغل انبیاست و باید قداست این حرفه در بین و دیگر آحاد جامعه حفظ شود.

وی اظهار داشت: اگر جریان خبر در جامعه صحیح و سریع باشد ، تاثیر گذار بوده و در شفافیت و سالم سازی جامعه نقش مهمی خواهد داشت.

اسحاقی در این آیین با تجلیل از مقام معلم رسالت اساتید دانشگاه به ویژه در دانشکده علمی - کاربردی خبر اردبیل را مهم ذکر کرده و از آنها تقدیر کرد.

نوشتن نظر

پر کردن فیلد های ستاره دار(*) الزامی می باشد.