01 فروردین 1397
چهارشنبه, 30 مهر 1393 ساعت 10:09

معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی اردبیل: دانشکده علمی ـ کاربردی خبر اردبیل با هدف تربیت نیروهای ماهر و توانمند در عرصه رسانه و ارتباطات ایجاد شده است

امتیاز این گزینه
(0 آرا)

معاون دانشگاه علمی ـ کاربردی واحد استانی اردبیل، با تاکید بر لزوم توجه به آموزش های علمی و عملی در دانشگاه ها، گفت: دانشکده علمی ـ کاربردی خبر اردبیل با هدف تربیت نیروهای ماهر و توانمند در عرصه رسانه و ارتباطات ایجاد شده است.

اکبر غاربی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی واحد استانی اردبیل، در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دانشکده علمی ـ کاربردی خبر اردبیل، خاطرنشان کرد: نظام آموزشی ما امروز در دو محور اساسی رشته های تئوری و عملی مورد توجه قرار گرفته به طوری که در این فرایند علوم متکی به مهارت آموزی بیشتر مورد توجه قرار گرفته چرا که ما امروز به رشته هایی نیاز داریم که خروجی آموزش آنها منجر به تربیت نیروی شود که به سرعت وارد بازار کار شوند.

وی افزود: براساس فرمایش مقام معظم رهبری در کنار علم، به پنجه‌های کارآمد مهارتی و توان نیروی انسانی نیازمند هستیم که دانشگاه علمی کاربردی بیش از دو دهه است که در این راستا گام های جدی و عملی را برداشته است.

معاون دانشگاه علمی کاربردی استان اردبیل، تصریح کرد: این دانشگاه از سال 82 فعالیت خود را در اردبیل آغاز کرده و توانسته تاثیرگذاری خوبی را در عرصه آموزش، اشتغال و مهارت آموزی افراد جوان و جویای کار انجام دهد.

غاربی توسعه آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و دانشگاه علمی کاربردی را در یک دهه اخیر مفید به فایده برای کشور با محوریت کارآفرینی و آموزش و ایجاد فرصت های اشتغال دانست و تصریح کرد: از دانشگاه های تاثیرگذار انتظار این است که به شکل تقاضامحور و براساس نیاز کشور و با نیازسنجی بومی رشته هایی را فعال کنند تا بتوانند در بازار کار فرصت اشتغال فراهم بیاورند.

وی گفت: مرکز خبر اردبیل سومین مرکز آموزشی کشور است که دانشگاه علمی کاربردی اقدام به راه اندازی آن کرده تا بتواند در تربیت نیروهای ماهر و توانمند در این حوزه به موفقیت های خوبی دست پیدا کند.

معاون دانشگاه علمی کاربردی استان اردبیل اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با 20 مرکز آموزشی، 9 هزار و 200 دانشجو و 1 هزار و 500 مدرس در مراحل مختلف و رشته های گوناگون اقدام به جذب دانشجو کرده ودر 4 شهرستان اردبیل، خلخال، گرمی و پارس آباد فعالیت می کند.

غاربی با تاکید بر بها دادن به دروس عملی و توجه به کیفیت کار تخصصی در این حوزه خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی کاربردی در حوزه های مختلف برای دانشجویان ارائه خدمات می کند که از این بین پرداخت وام دانشجویی، ازدواج، ثبت نام برای اعزام حج عمره و پرداخت وام شهریه دانشجویی جزو دستور کارها و ضرورت ها به شمار می رود.

وی عصر حاضر را عصر رسانه ها و تهدید جنگ نرم دشمنان برشمرد و افزود: در خط مقدم این مبارزه خبرنگاران هستند که تلاششان بر این است تا تهدیدهای دشمنان را خنثی کرده و با توان بسیار بالا بتوانند این هجمه ها را خنثی کنند.

نوشتن نظر

پر کردن فیلد های ستاره دار(*) الزامی می باشد.